Афродіта, Грецька Богиня Любові.
Афродіта була грецькою богинею любові і краси, і сьогодні її шанують багато язичників. Її еквівалентом в римській міфології є богиня Венера. Її іноді називають Леді Кіферея або Леді Кіпру, через її розташування і місця походження.
Походження і Народження.
Згідно з однією легендою, вона народилася повністю сформованою з піни морської, яка виникла, коли кастрували бога Урана. Вона вийшла на берег на острові Кіпр, а пізніше стала дружиною Зевса до шлюбу з Гефестом, потворним ремісником Олімпу. Попри те, що вона була одружена з Гефестом, Афродіта серйозно ставилася до своєї роботи богині сексуальності та мала безліч коханців, але одним з її улюбленців був бог-воїн Арес. У якийсь момент Геліос, бог Сонця, зловив пустуючих Ареса та Афродіту, і розповів Гефестові про те, що він бачив. Гефест заманив їх у пастку і запросив всіх інших богів і богинь посміятися над їх ганьбою ... але нічого не вийшло. Насправді, Афродіта та Арес посміялися над усім цим, і їм було байдуже, що хтось думає. В результаті Арес заплатив Гефестові штраф за незручності, і на цьому все і закінчилося.
У якийсь момент Афродіта зустрілася з Адонісом, молодим богом-мисливцем. Одного разу його вбив дикий кабан, і деякі джерела говорять, що цей кабан міг бути замаскованим ревнивим Аресом.
У Афродіти було кілька синів, включаючи Приапа, Ероса і Гермафродита.
У багатьох міфах і легендах Афродіта зображується як самозакохана і примхлива богиня. Може здатися, що, як і багато інших грецьких богів, вона проводила багато часу, втручаючись у справи смертних, в основному заради власної розваги. Вона зіграла важливу роль в справі Троянської війни; Афродіта запропонувала Олені зі Спарти Паріса, принца Трої, а потім, коли він вперше побачив Олену, Афродіта переконалася, що його розпалюють пожадання, що призвело до викрадення Олени та десятиріччю війни.
Гомер писав про Афродіту у своєму 6-му гімні:
Я буду співати про величну Афродіту, золотом увінчаною і прекрасною,
чиїм володінням є міста-фортеці всього морського Кіпру.
Там вологе дихання західного вітру проносило її над хвилями шумного моря
в м'якій піні, і там зав'язані золотою стрічкою Гори вітали її радісно.
Вони одягли її в небесний одяг:
на її голову поклали витончену золоту корону,
і в її проколоті вуха вони одягли прикраси з жовтого міді та дорогоцінного золота,
і прикрасили її м'яку шию і білосніжні груди золотими намистами,
ювелірними виробами, які носять зав'язані золотими стрічками Гори,
всякий раз, коли вони йдуть в будинок свого батька, щоб приєднатися до прекрасних танців богів.